Zajímavosti města Benalmadena

Benalmadena je dalším oblíbeným přímořským městečkem na Costa del Sol. Skládá se ze tří částí – Arroyo de la Miel, Benalmádena Pueblo  y Benalmádena Costa.
Můžete se zde jen lenivě válet na sluníčku a užívat si pláže, jít na promenádu Paseo Maritimo na procházku s krásným výhledem na moře, nebo také podniknout různé výlety po památkách, jako je hrad Colomares, který byl postaven jako památník Kryštofu Kolumbovi, mořský park Selwo Marina, největší Motýlí park v Evropě, který je domovem tisíců krásných motýlů, botanický park pro orly Garden of Eagles, navštívit největší Stupu ve Španělsku a druhou největší v Evropě. Nudit se zde určitě nebudete.

Přístav Puerto Marina byl pro svou architekturu 2x oceněn jako nejlepší přístav na světe.  Najdete zde nejrůznější restaurace, bary a obchůdky.
Benalmadena je ideálním místem pro jak milovníky přírody, pláží, moře i zábavy.

Z pláží doporučujeme určitě navštívit pláž Malapesquera, pláž Torrebermeja, pláž Bil-Bil a pláž Carvajal.

Víte, že Benalmádena je obklopena horami? Takže i lidé co mají rádi pěší turistiku si zde příjdou na své. V okolí se nachází několik turistických tras, které nabízejí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Jednou z nejoblíbenějších je Camino de la Cañada del Lobo, která vede přes pohoří Sierra de Mijas.

A jako každé město Andaluzie i v Benalmadeně najdete golfová hřiště pro milovníky golfu, jako třeba Torrequebrada Golf Club a Benalmadena Golf Course.

Letiště Malaga je 15min autem od Benalmadeny. Dostanete se sem i vlakem a autobusem.

Nové projekty v Benalmadeně

Benalmadena historické centrum
Přístav Benalmadena-Costa del Sol
Pláž Benalmadena u Malagy

Compare listings

Compare