Jak nejlépe a nejvýhodněji můžete cestovat do Malagy

Jaké máte možnosti, jak cestovat do Malagy, která letiště… Přinášíme vám několik rad a nápadů, jak se dostat z Česka do Španělska nejlevněji či nejrychleji.


Letět z Prahy do Malagy

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cestování do Malagy je letadlem. Využijte přímý let z Prahy. Zkratka letiště v Praze je PRG a zkratka letiště v Malaze je AGP. Na této trase létá několik leteckých společností, zejména České aerolinie, Ryanair, Eurowings a Smartwings. Obvykle je každý týden k dispozici mnoho letů, z nichž si můžete vybrat, a let trvá přibližně 3 hodiny. Více letů najdete od jara do podzimu. Nejvěšší ceny letenek jsou v červenci a srpnu. Přímé lety z Prahy do Malagy jsou dražší, tak pokud hledáte levnější letenky, určitě mrknite na levné lety do Malagy s přestupem. Zkuste British Airways, které létá do Gibraltaru nebo španělské letecké společnosti Vueling a Iberia.

Letiště Václava Havla v Praze, je od centra Prahy vzdáleno asi 17 kilometrů. Na letiště je velmi dobré spojení, dostanete se sem autobusem, metrem i boltem či taxíkem. Nejlevnější možností jsou autobus a metro, které jezdí po celý den.

Možnost 2: Odlet do Malagay z Ostravy nebo Brna

Do Malagy se můžete vydat také z Brna nebo Ostravy, ale budete muset přestoupit v Praze. Pokud to máte do těchto měst blíže než do Prahy, může to být slušná volba, i když se tím prodlouží doba cesty a také náklady.

Možnost 3: Dalším známým letištěm v blízkosti České republiky je letiště ve Vídni.

Přímé lety z Vídně do Malaga zajišťuje řada různých dopravců, včetně společností Ryanair, Wizz Air a Austria airline. Tyto lety obvykle trvají 3 hodiny.


Do Malagy autem

Z České republiky se do Malagy také dostanete. Cesta je však extrémně dlouhá – měří přes 2 300 kilometrů a trvá přibližně 23 hodin. Budete muset projet přes řadu států včetně Německa, Francie a Španělska, takže si pečlivě naplánujte trasu a prozkoumejte místní dopravní zákony a vyhlášky. V úvahu je třeba vzít také cenu benzínu, mýtné a případné noční přestávky.


Cestování do Španělska autobusem:

Cesta autobusem z Prahy do Malagy je nejdelší možnost, cesta trvá přibližně 40 hodin. Tuto trasu obsluhuje řada autobusových dopravců, včetně společností FlixBus a Eurolines.  Může zahrnovat několik přestupů, ale je to levný způsob cestování.


Jet vlakem do Malagy:

Další možností je cesta vlakem. Po cestě budete muset absolvovat několik přestupů, protože se nejedná o přímou trasu. V závislosti na vašem itineráři může cesta trvat 24 až 36 hodin, a je rozumné si rezervovat jízdenky předem.
Přímý vlak z Prahy do Berlína urazí první část cesty za přibližně 4,5 hodiny. Do Paříže se z Berlína dostanete vlakem přibližně za 9 hodin. Před cestou vlakem do Barcelony, která trvá asi 6 hodin, budete muset v Paříži přestoupit. A konečně cesta vlakem z Barcelony do Malagy vám zabere přibližně 5 hodin.

At’ už cestujete do Španělska letadlem, autem, autobusem či vlakem, jakmile dorazíte do Andalusie, užijete si sluníčka, modré oblohy, moře a výborného jídla 🙂

Compare listings

Compare