Zajímavosti města Manilva y Casares

Okrsek Manilva se skládá ze tří částí: San Luis de Sabinillas, malá rybářská vesnička podél pobřeží,  přístav Puerto de la Duquesa západně od Sabinillas a typická španělská bílá vesnička Manilva, ležící 2 km ve vnitrozemí.

22 km od pobřeží a Casares Costa, na krásném horském masivu, se nachází další bílá vesnice se starobylým hradem a výhledem na moře. Casares, rodiště tvůrce Andalusie Blase Infanteho je plné kulturního vyžití v jedinečném prostředí. Pozorování ptáků, jízda na koni, sýrárny, příroda ve své nejčistší podobě.

Celá oblast Manilva je známá vinicemi a zdejším vínem. V měsíci září můžete ochutnat místní víno na slavnostech vinobraní, a při té příložitosti poznat tuto kosmopolitní oblast, kde najdete lidi ze všech koutů Evropy.
Čerstvé ryby a dary moře jsou tu nepostradatelnou součástí gastronomie v každé restauraci.

Co se týče pláží, tak i zde je z čeho vybírat. 8 kilometrů pobřeží, s nejrůznějšími plážemi, které byly oceněny evropskou modrou vlajkou, za kvalitu čisté vody. Nejpopulárnějšími plážemi jsou La Duquesa, pláž v městečku Sabinillas se spoustou restaurací, barů a hospůdek, sportovních aktivit a krásnou promenádou jak na procházky tak na výlety na kolech. Pláž kterou si určitě nenechte ujít je Punta Chullera. Je obklopena zátokami a útesy a známá pro průhlednou vodu a šnorchlování. Los Toros je nejdivočejší pláží Manilvy a určitě si ji zamilujete.

Přístav Duquesa také stojí za to navštívit. Je to sportovní přístav, kde si můžete pronajmout lod’ku na rybaření nebo a na výlety. Najdete zde i kurzy plachtění.

Pokud máte rádi golf, tak určitě vyzkoušejte známá golfová hřiště jako je Finca Cortesín Club, Doña Julia Golf club a Casares Costa Golf. A pro hráče minigolfu, stojí za to navštívit restauraci Roman Oasis, kde si po hře můžete dát výbornou barbecue.

Pro milovníky přírody Manilva nabízí několik turistických tras pro různé úrovně, at’ už chcete jít pěšky, na kole nebo na koni.
Další oblíbenou atrakcí jsou římské lázně Hedionda, kde se můžete vykoupat v ruinách římských lázní pocházející z 2. století n. l.

Malaga letiště je asi hodinu autem, Gibraltar jen 25 minut. A pokud si chcete zajkitovat nebo zasurfovat, Mecca větru Tarifa je jen 50 minut.

Nové projekty v Manilvě y Casares Costa

casares-románské-lázně-hedionda
Vesnicka-Casares-Costa-del-Sol
Pláže Casares Costa Manilva

Compare listings

Compare