Zajímavosti rezidenční oblasti Sotogrande

Sotogrande, na Costa de la Luz, je jednou z nejluxusnějších rezidenčních oblastí Španělska.

Marina Sotogrande,  je impozantní přístav s exkluzivní residenční lokalitou, luxusními byty a penthousy, které se nachází na ostrůvkách. Tyto byty s krásným výhledem jsou obklopeny vodou a mají své privátní kotviště pro rekreační lodě. Jsou jen par minut pěšky od přístavu a od pláže v Sotogrande.
Se svou jedinečnou polohou mezi mořem a oceánem, mezi dvěma kontinenty a s 1 382 kotvišti je nejprestižnější destinací námořní sportovní turistiky v jižní Evropě.

Sotogrande je také známé svými výjmečnými golfovými hřišti, zejména hřištěm Valderrama, které je od roku 1989 na prvním místě v Evropě a je považováno za jedno z nejlepších na světě. Mezi další golfová hřiště v Sotogrande patří Real Club de Golf Sotogrande, Almenara Golf a La Reserva de Sotogrande. Několik kilometrů odtud se nachází San Roque Club a Alcaidesa Golf Resort.

Polo se stalo nedílnou součástí kultury a životního stylu Sotogrande a přitahuje hráče z celého světa. Sotogrande a pólo mají dlouhou společnou historii, která sahá až do roku 1962, kdy tato rezidenční oblast byla založena Josephem Rafaelem McMickingem a Ynchausti.

Mezi pláže patří Pláž Sotogrande, pláž v Torreguadiaro, Paseo del Mar, Guadaquiton. Rybolov v Sotogrande je světově proslulý díky své poloze u Gibraltarského průlivu, který nabízí jedinečné prostředí pro lov různých druhů ryb. Sotogrande nabízí i spoustu vodních aktivit, jako je surf, kitesurf, kajak, potápění a šnorchlování.

Sotogrande má tu čest mít jedinou soukromou pláže ve Španělsku, pláž La Reserva. Má rozlohu 2 800 m2, nachází se v Reserva Clubu a byla slavnostně otevřena v roce 2018. Je tam navezený bílý písek přímo z písečné duny Punta Paloma v Tarifě. Pláž má krásnou lagunu s písečným dnem a větší lagunu o rozloze 17 000 m2 pro vodní sporty. Je to ideální místo pro odpočinek a užívání si slunce a moře v exkluzivním a soukromém prostředí.

Malaga letiště je asi hodinu autem po dálnici, Gibraltar 20 minut a Marbella 30 min.

Nové projekty v Sotogrande

Pláž Sotogrande Trocadero
sotogrande-přístav
Sotogrande-rezidencni-oblast

Compare listings

Compare